WARSZTATY

Praca z gliną ma niezwykłą moc terapeutyczną. Uwalnia od stresu, uczy koncentracji i skupienia. Otwiera przed nami ogromną przestrzeń bycia w obecnej chwili – w Teraz.

Pozwala nam na bycie twórcą, na kreowanie materii własnymi rękoma. Dzięki temu uczymy się dostrzegać moc ręcznie wykonanego przedmiotu oraz szacunku do pracy innych ludzi. To wszystko sprawia, że lubię uczyć.

 

 

 

Staram się organizować warsztaty i pokazy, tworzyć okoliczności, w których ludzie mogą zaznać tej cudownej siły transformującej poprzez zetknięcie z rzemiosłem i sztuką.

Uczę podstaw pracy w glinie, modelowania ręcznego oraz toczenia na kole. Mam też w ofercie warsztaty tematyczne poświęcone różnym technikom dekorowania i wypalania prac, oraz kursy specjalistyczne dla osób bardziej zaawansowanych w fachu ceramicznym. Często współpracuję z łódzką fundacją „Przychodnia Ceramiczna”, w ramach której organizujemy wakacyjne wyjazdy plenerowe oraz kursy komponowania szkliw wysokotemperaturowych i jednodniowe spotkania z wypałami w technikach raku.

Zapraszam do współpracy.